Україну не візьмуть в НАТО через окупацію Донбасу та Криму - німецький депутат

Конфлікт в Донбасі і окупація Криму завадять Україні стати членом НАТО. Таку думку висловив депутат Бундестагу від правлячої Християнсько-демократичної партії (ХДС), член парламентського комітету із зовнішньої політики Родер Кізеветтер, передає zn.ua."Але Україна в її нинішньому стані не може стати членом НАТО, бо її суверенітет обмежений. Вона не контролює частину своєї території в результаті військових дій і анексії Криму. Це означало б, що з моменту прийняття України в НАТО вступила б у силу стаття про колективну оборону", - говорить Кізеветтер.

Він також навів у приклад процес приєднання до Альянсу інших пострадянських країн.

"На це потрібні роки. У нас перед очима приклади Польщі, Чехії, Словаччини. Їм знадобилося від 10 до 15 років. І багато грошей, оскільки мова не тільки про підготовку кадрів, але і про переозброєння. Можливо, українська армія через 10 років буде відповідати стандартам НАТО", - сказав німецький депутат.

Він підкреслив необхідність відновлення Україною повного суверенітету над своєю територією.

"Набагато важливіше, однак, щоб Україна на основі мінських угод відновила контроль над Донбасом. Не менш важливо, щоб міжнародне співтовариство пам'ятало, що Крим був захоплений і не став законною частиною Росії", - заявив Кізеветтер.

Раніше Порошенко заявив, що з питання вступу України в НАТО буде проведений референдум.

http://gazeta.ua/articles/politics/_ukrayinu-ne-vizmut-v-nato-cherez-okupaciyu-donbasu-ta-krimu-nimeckij-deputat/622792