"Білоруси, прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі". Тихановська записала ще одне відеозвернення

Тихановська: Я не хочу крові й насильства

Кандидатка у президенти Білорусі від опозиції Світлана Тихановська записала друге відеозвернення, у якому закликала громадян країни не протистояти міліції та не виходити на акції протесту. Відео у Facebook опублікував білоруський портал TUT.BY.

Об этом сообщает Русский репортер

Озвучений текст Тихановська, судячи з відео, читала з аркуша.

"Шановні громадяни Республіки Білорусь, я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. Із вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час. Білоруси, я закликаю вас до розсудливості й поваги до закону. Я не хочу крові й насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не наражати на небезпеку свої життя. Бережіть себе і своїх близьких ", – зазначила кандидатка у президенти.

Раніше було опубліковане ще одне відеозвернення Тихановської, у якому вона заявила, що поїхала з Білорусі до дітей.

"Я знаю, що багато хто мене зрозуміє, багато хто засудить, багато хто зненавидить. Але, знаєте, не дай бог опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я", – сказала кандидатка у президенти.

Сьогодні з аналогічним "закликом до розсудливості" виступив Слідком Білорусі.


https://www.facebook.com/tut.by/videos/349085222775711/

10 серпня у штабі Тихановської повідомили, що вона пропала – після подання скарги до Центрвиборчкому країни на результати голосування кандидатка у президенти покинула будівлю ЦВК через інший вихід.

Згодом у штабі сказали, що вона вийшла на зв’язок. Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс сказав, що вона приїхала до Литви після семи годин затримання. Її вивезли за вказівкою влади Білорусі.

У Білорусі 9 серпня був основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.

ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.

Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі почалися протести, наймасовіші – у Мінську. Між силовиками і протестувальниками виникли сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.

Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства й опору співробітникам міліції.

У центр Мінська 10 серпня стягнули міліцейські автобуси і автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро "для гарантування безпеки пасажирів" перед акцією протесту незгодних із результатом виборів. Протестувальники стали закидати ОМОН "коктейлями Молотова". Цього дня в Мінську загинув один з активістів.

США засудили застосування сили до мітингувальників, країни НАТО, ОБСЄ, а також Україна, Польща і Литва закликали владу країни утриматися від насильства.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/bilorusi-proshu-vas-ne-protistojati-militsiji-ne-vihoditi-na-ploshchi-tihanovskom-zapisala-shche-odne-videozvernennja-1513235.html”